​ ​گارانتی بدنه پایه
​تعریفاگر خودرو شما بر اثر تصادف ، آتش سوزی ، سرقت کلی دچار حادثه گردد ، خسارت های ذکر شده حداکثر تا سقف قیمت روز خودرو در زمان خريد خدمت ، جبران می گردد . مدت اعتبار این خدمت یک سال است .
توجه :
•    برای اطلاع از ضوابط و شرایط خرید و فعالسازی به سایت سایپا یدکwww.saipayadak.org  مراجعه و یا با تلفن  مرکز تماس 84444- 021 ، تماس حاصل فرمایید.
​خودرو تحت پوشش
​روش خرید
​•    امكان خريد به همراه خودرو صفر وجود دارد​
​قیمت​​با توجه به نوع خودرو براساس ضوابط و قوانین تعيين مي گردد .
​روش فعال سازی
​این اشتراک تاريخ فاكتور فروش خودرو فعال ميباشد .​
​روش دریافت خدمت

شما مشتركين محترم چنانچه بخواهيد از پوشش گارانتي بدنه جهت جبران خسارت وارده اقدام نماييد ،  طي مراحل ذيل مي‌توانيد از خدمت فوق استفاده نماييد .
1-1    نحوه استفاده از خدمات جبران خسارت تصادف و حوادث:
•    در زمان بروز تصادف و يا حادثه، مشترك مي بايست يك نسخه از كروكي تنظيم شده توسط كارشناس ذيصلاح پليس راهور نيروي انتظامي و يا كپي آن كه توسط مراجع قضايي و يا نيروي انتظامي برابر با اصل شده باشد را، جهت اقدامات بعدي به شركت امداد خودرو سايپا ارايه نمايد.
•    دريافت كروكي پليس براي خسارات بيش از 15،000،000 ريال توسط مشترك الزامي مي‌باشد، مگر اينكه كارشناس شركت امداد خودرو سايپا، عدم نياز به آن را براي يك حادثه خاص تاييد نمايد.
a.    با تلفن 096550 تماس حاصل نموده و ضمن اعلام مشخصات خودرو، موضوع را جهت ثبت در سيستم شركت امداد خودرو سايپا مطرح و در صورتيكه اتومبيل قادر به حركت نباشد، مراتب را جهت اعزام امدادگر اعلام نماييد.
b.    به نمايندگي مجاز مراجعه حضوري داشته و به همراه مدارك ذيل جهت تشكيل پرونده اقدام نماييد:
•    اصل كارت مشخصات خودرو
•    اصل گواهينامه راننده كه داراي اعتبار باشد.( منطبق با كروكي پليس)
•    اصل بيمه نامه شخص ثالث داراي اعتبار
( اصل مدارك فوق الذكر پس از رويت و تهيه كپي توسط متصدي ذيربط در نمايندگي مجاز، عودت داده خواهد شد)
c.    پس از كارشناسي خودروي حادثه ديده و ارزيابي خسارت وارده توسط كارشناسان شركت امداد خودرو سايپا، ميزان خسارت وارده تعيين و اعلام مي‌گردد.
d.    در صورت داشتن مقصر حادثه ( خودروي مشترك، زيان ديده حادثه باشد ) ضمن اعلام عدم رضايت به مقصر حادثه، مراتب را از طريق شماره تلفن 096550 به كارشناسان شركت امداد خودرو سايپا اعلام تا ساير مدارك لازم و اقدامات لازم الاجرا به مشترك اعلام گردد.
تعريف مهم: خودروي زيانديده به خودرويي اطلاق مي‌گردد كه با توجه به كروكي پليس و مدارك مراجع قضايي و مستندات ارايه شده، زيانديده حادثه محسوب گردد.
e.    در صورت تشخيص و انتخاب روش جبران خسارت وارده از طريق بازسازي خودرو، اين امر تنها در نمايندگي‌هاي مجاز سايپا قابل اجرا خواهد بود و به هيچ وجه جبران خسارت خارج از شبكه نمايندگي‌هاي مجاز سايپا و يا بصورت پرداخت نقدي انجام نخواهد شد.
f.    در صورت تشخيص و انتخاب روش جبران خسارت از طريق تعويض خودرو، مطابق با ضوابط شركت علاوه بر اقدامات لازم جهت تشكيل پرونده مندرج در بندهاي قبل، اقدامات ذيل نيز مي‌باستي انجام پذيرد:
•    درخواست كتبي مشترك (مالك) مبني بر تعويض خودرو
•    مابه‌التفاوت قيمت روز خودرو در صورت تغيير نوع، تيپ و مدل ساخت خودرو توسط مشترك پرداخت خواهد شد.
نكه مهم: مالك خودرو مي بايست نسبت به ابطال سند خودرو حادثه ديده با خسارت بيش از 70 درصد اقدام نمايد. ( در اين حالت لاشه خودروي تصادفي متعلق به شركت امداد خودرو سايپا خواهد بود).

1-2    نحوه استفاده از خدمات جبران خسارت سرقت كلي:
a.    در زمان بروز سرقت كلي با تلفن 096550 تماس حاصل نموده و ضمن اعلام مشخصات خودرو، محل و تاريخ سرقت، موضوع را جهت ثبت در سيستم شركت امداد سايپا مطرح نماييد.
b.    مراتب را به نيروي انتظامي و اداره آگاهي اطلاع داده و نسبت به اخذ گزارش پليس و انجام ساير مراحل قانوني اقدام نماييد.
c.    گزارش‌ها مي‌بايست كفايت لازم جهت اثبات وقوع حادثه در زمان اعتبار گارانتي بدنه را داشته باشد.
d.    اصل مدارك و مستندات و تجهيزات ذيل را تهيه و در اختيار كارشناسان اعلامي از سوي شركت امداد خودرو سايپا قرار دهيد:
•    كارت ملي مالك خودرو
•    بيمه نامه شخص ثالث داراي اعتبار
•    كارت مشخصات خودرو
•    كارت سوخت
•    گزارش معتبر پليس انتظامي يا اداره آگاهي
•    سند مالكيت
•    سوييچ اصلي و يدك خودرو
•    سند فروش كارخانه سازنده و ساير مدارك خودرو
•    تكميل فرم‌هاي مربوطه توسط مالك خودرو ( فرم‌ها توسط شركت امداد خودرو سايپا در اختيار مالك قرار خواهد گرفت).
e.    چاپ آگهي با موضوع اعلام سرقت خودرو در يكي از روزنامه‌هاي كثير الانتشار. (حداقل يكبار)
f.    سپري شدن انتظار 60 روزه از تاريخ چاپ آگهي.
g.    پرداخت مابه‌التفاوت ارزش (قيمت) خودروي نو با ارزش روز خودروي تحت پوشش گارانتي بدنه در هنگام سرقت (خودروي مسروقه).
h.    ارايه وكالت نامه بلاعزل محضري به شركت امداد خودرو سايپا مبني بر قايم مقامي شركت به منظور امكان پي‌گيري و مطالبه خسارت.
i.    مالك خودرو مي‌بايست گزارش پليس آگاهي و مقام ذيصلاح قضايي مبني بر عدم كشف خودرو را پس از تكميل مدارك وسپري شدن مدت 60روز ارايه و نسبت به انتقال سند رسمي مالكينت خودرو به نام شركت امداد خودرو سايپا اقدام نمايد. بديهي است كليه هزينه‌هاي نقل و انتقال سند خودرو به عهده مالك خودرو خواهد بود. پس از تكميل و تحويل مدارك و تجهيزات مورد نظر و انجام تشريفات اداري و قانوني، شركت امداد خودرو سايپا طبق ضوابط و مقررات نسبت به تحويل خودروي جايگزين اقدام خواهد نمود.
توجه : جبران خسارت در كليه موارد فوق با كسر فرانشيز با توجه به جدول درج شده در دفترچه راهنما خواهد بود.
توجه :  برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت سایپا یدکwww.saipayadak.org   مراجعه فرمایید .

دانلود دفترچه راهنما