پويش ملي داخلي‌سازي قطعات محصولات سايپا ادامه دارد؛سايپا دوباره فعالان صنعت و دانشگاه را فراخواند


مديرعامل مركز تحقيقات و نوآوري صنايع خودرو سايپا گفت: اين مركز از همه پژوهشگران، دانشگاهيان و شركت‌هاي دانش‌بنيان براي همكاري در طراحي و ساخت قطعات پيشرفته خودرويي استقبال مي‌كند.
مهدي پازوكي در حاشيه بازديد دستيار ويژه وزير صنعت، معدن و تجارت از نمايشگاه دائمي قطعات محصولات سايپا افزود: در اين نمايشگاه، بيش از 350 قطعه به‌نمايش درآمده تا شركت‌ها و صنايع علاقه‌مند به مشاركت در طراحي و ساخت آن‌ها بتوانند ضمن بازديد، با اين مجموعه ارتباط و تعامل برقرار كنند.پازوكي تصريح كرد: مركز تحقيقات و نوآوري صنايع خودرو سايپا به‌عنوان يك مركز دانش‌بنيان در صنعت خودرو كشور، آماده همكاري با همه شركت‌ها و توليدكنندگان داخلي در زمينه بررسي نيازهاي اين گروه و توليد انبوه قطعات پيشرفته است.
وي گفت: تاكنون شركت‌ها و صنايع مختلفي جهت همكاري با گروه خودروسازي سايپا اعلام آمادگي كرده‌اند و نشست‌ها و مذاكرات موفقي هم با بسياري از آن‌ها انجام شده و قرار است اين شركت‌ها طرح‌هاي خود را ارائه كنند.
وي ادامه داد: خودكفايي در زمينه طراحي و توليد انبوه قطعات پيشرفته خودرويي در دستوركار سايپا قرار گرفته و اين مجموعه توانسته بخش زيادي از اين هدف را محقق كند.
به گفته مديرعامل مركز تحقيقات سايپا بسياري از قطعات پيشرفته كه قبلاً از منابع خارجي تأمين مي‌شد، در حال حاضر با حمايت گروه خودروسازي سايپا در داخل كشور توليد شده و قصد داريم اين چرخه را تا دستيابي به خودكفايي كامل ادامه دهيم.
پازوكي ادامه داد: با هماهنگي وزارت صنعت، معدن و تجارت تلاش مي‌كنيم شركت‌هاي داخلي توانمند را شناسايي كرده و زمينه همكاري آنان را فراهم كنيم.
مديرعامل مركز تحقيقات و نوآوري صنايع خودرو سايپا گفت: هم در زمينه طراحي و ساخت قطعات پيشرفته محصولات كنوني و هم جهت افزايش داخلي‌سازي محصولات آينده گروه سايپا، برنامه‌ريزي لازم صورت گرفته است.

آخرین خبرها

  • قائم مقام مدیرعامل سایپا عنوان کرد:متنوع‌سازی و افزایش ظرفیت خودروهای ساینا و تیبا از تیرماه سال جاری/ محصولات جدید سایپا در صدر تقاضای مردمی در طرح پیش فروش یک ساله/ محصولات جدید طبق زمانبندی در نظر گرفته شده تحویل خواهد شد
  • اطلاعیه مشترک ایران‌خودرو و سایپا در خصوص فرآیند قرعه‌کشی فروش ویژه ۲۵ هزار دستگاه خودرو
  • قطعات و خدمات خودرو در محل سایپا گارانتی سایپایدک دارد
  • اقدامات سایپا برای جلوگیری از شیوع کرونا ادامه دارد/ افزایش 60درصدی خدمات خودرو در محل
  • با دستور مدیر عامل سایپا و به منظور جلوگیری از شیوع کرونا؛ «خدمات خودرو در محل» سایپا یک ماه دیگر رایگان شد
  • برخلاف سوء استفاده برخی فعالیت ها از شرایط کشور؛ « خدمات خودرو در محل » همچنان رایگان ادامه دارد
  • ثبت افزایش 56 درصدی خدمات خودرو در محل گروه خودروسازی سایپا
  • تداوم موفقیت امدادخودروسایپا در طرح فاصله گذاری اجتماعی/ رایگان شدن خدمات خودرو در محل، افزایش ساعات خدمت رسانی و تامین اقلام بهداشتی
  • مشارکت فعال امدادخودروسایپا در طرح فاصله گذاری اجتماعی
  • برخلاف سوء استفاده برخی فعالیت ها از شرایط کشور؛ « خدمات خودرو در محل » همچنان رایگان ادامه دارد